آناتومی و فیزیولوژی پزشکی

سمینار طول عمر واقعی انسان

طول عمر انسان

حداکثر طول عمر انسان چه قدر است؟ آيا عدد دقیقی برای این سوال وجود دارد؟

حداکثر طول عمر انسان چه قدر است؟ ۱۰۰ سال؟ ۱۲۰ سال؟ ۱۴۰ سال؟ این سوال نهایی است که در سمینار طول عمر واقعی انسان می‌خواهم به آن پاسخ دهم. فیلم سمینار را با دقت دنبال کنید و سوالات و نظرات خود را در پایین صفحه برای من بنویسید. نظرات شما را با دقت می‌خوانم و سوالاتتان را پاسخ‌گو خواهم بود. برای هدایت به بخش نظرات روی دکمه کلیک کنید.

طول عمر انسان در طول تاریخ چه قدر بوده است؟

در سمینار طول عمر انسان می‌بینیم که طول عمر در تمام طول تاریخ یک روند صعودی داشته‌است. هر چه به زمان حال نزدیک می‌شویم میانگین طول عمر و حداکثر طول عمر انسان نیز بیش‌تر می‌شود. در زمان امپراطوری روم امید به زندگی ۲۱ تا ۲۵ سال بود. در اواسط قرون وسطی این سن به ۳۳ سال رسید و با رسیدن به قرن ۲۰ امید به زندگی در اروپا تا ۵۵ سال بالا رفت. در قرون وسطی در انگلستان میانگین طول عمر مردی که صاحب زمین بود (مرفه بود) ۳۱.۳ بود و بزرگ‌ترین خطری که در زندگی پیش‌ رو داشت این بود که دوران سخت کودکی را زنده نماند! نیمی از کودکان در قرون وسطی به سن ده سالگی نمی‌رسند. امید به زندگی و طول عمر در کشور انگلیس بالاتر از سایر کشورهای اروپا بود. در انگلیس شخصی که تا سن ۲۵ سالگی زنده می‌ماند، ۲۳.۳ سال دیگر به طور میانگین عمر می‌کرد.

حداکثر طول عمر سهم چه کسانی بود؟

طبقاتی از جامعه که بهتر غذا می‌خوردند، لباس و مسکن مناسب‌تری داشتند و امکانات بهداشت و درمان داشتند میانگین طول عمر و حداکثر طول عمر بیش‌تری نسبت به سایر اقشار جامعه داشتند. این طبقه از جامعه عمدتاً کشیش‌ها و صاحبان زمین را تشکیل می‌داد که از حداکثر طول عمر بهره‌مند بودند. یک روحانی برای اینکه به عنوان پاپ انتخاب شود حتماً باید به سن خاصی برسد. به همین دلیل پاپ‌ها سن بالاتری نسبت به سایر روحانیون داشتند. در واقع داشتن طول عمر طولانی یکی از شرایط انتخاب پاپ بود. سن تمام پاپ‌ها در کتاب‌های تاریخی ثبت شده‌است. اطلاعات مربوط به سن روحانیون در کامپیوتر دانشگاه‌های آکسفورد وارد شده و اعداد آنالیز شده‌اند و اطلاعات آماری دقیقی منتشر شده‌است. از ۸۱ پاپ در قرون وسطی سن ۸۰ پاپ محاسبه و آنالیز شده است. میانگین طول عمر پاپ‌ها در ابتدای قرون وسطی کمی‌بالاتر از پنجاه سال است، در اواسط قرون وسطی میانگین طول عمر آن‌ها به ۶۷ سال می‌رسد و  در اوایل قرن ۲۰ تا ۷۷ سال افزایش یافته است. همان‌طور که در سمینار طول عمر واقعی انسان توضیح داده‌شد، حداکثر طول عمر پاپ‌ها در یک‌سوم ابتدایی قرون وسطی از ۵۲ فراتر نرفت.

آیا طول عمر طولانی فقط در انحصار روحانیون جامعه بود؟

در قرون وسطی هنرمندان در واتیکان در حال انجام خدمت بودند و به امکانات رفاهی، غذا و بهداشت دسترسی بیش‌تری داشتند. اگرچه هنرمندان در معرض آزارهای جنسی و سایر رفتارهای پرخطر بودند؛ به همین دلیل از نظر روحی سالم نبودند. آن‌ها دائم برای کار در سفر بودند و خطرات زیادی را تجربه می‌کردند. هنرمندان کارهایی مانند سنگ‌تراشی و نقاشی انجام می‌دادند. بيش‌ترین مطالعه درباره‌ی طول عمر انسان روی این قشر از جامعه انجام شده است؛ چون تعداد هنرمندان بسیار زیاد بود و اطلاعات هویتی، تاریخ تولد و تاریخ فوت آن‌ها ثبت شده است. میانگین طول عمر هنرمندان در نیمه‌ی اول قرون وسطی ۶۳ و در نیمه‌ی دوم قرون وسطی ۷۰ سال بود.

نمودارهای معرفی شده در سمینار طول عمر واقعی انسان

تحلیل نمودار امید به زندگی در اروپا

میانگین و حداکثر طول عمر انسان- زندگی در یونان و ایتالیا

میانگین و حداکثر عمر انسان
زندگی در ایتالیا و یونان

حداکثر طول عمر در ژاپن چه قدر است؟

میانگین و حداکثر عمر انسان
زندگی در ژاپن

امید به زندگی بالا در موناکو و ژاپن

میانگین و حداکثر طول عمر در ایران

میانگین و حداکثر عمر انسان
زندگی در ایران

تحلیل نمودار امید به زندگی در ایران


حداکثر طول عمر انسان چه‌قدر می‌تواند باشد؟

درباره‌ی حداکثر طول عمر انسان نظرات بسیار مختلفی ارائه شده است. جواب به سوال بالا را در اینجا نمی‌دهم و از شما می‌خواهم که حداکثر عمر انسان را در فیلم سمینار طول عمر واقعی انسان ببینید. اما حقیقت امر آن است که حتی عددی که من در سمینار به شما گفتم باز هم نمی‌تواند حداکثر عمر انسان باشد. با گسترش روز افزون تکنولوژی زیستی (بیوتکنولوژی)، مهندسی ژنتیک و فیزیولوژی هر روز دریچه‌ای تازه به روی انسان باز می‌شود. به لطف علم واندیشه میانگین عمر انسان همواره رو به افزایش است و بعید می‌دانم که این رشد صعودی به سادگی متوقف شود.

5 دیدگاه

درج دیدگاه

تنها یک قدم دیگر تا دانلود 
ایبوک مقاله‌ی شماره‌ی ۱ 

ایمیل خود را در باکس سفید رنگ در قسمت زیر وارد کنید تا فایل ایبوک را برایتان ایمیل کنم.
ایمیل خود را این قسمت وارد کنید.
دانلود فایل ایبوک ۱
close-link