عضویت طلایی

الگوریتم چربی سوزی- درس ۱

چربی سوزی و کاهش چربی اضافه

الگوریتم چربی سوزی درس ۱

برای دانلود کردن این پادکست ۳۰ دقیقه‌ای ابتدا باید عضویت طلایی را خریداری کنید.

دسته بندی غذاها برای چربی سوزی

در حالت کلی برای افرادی که می‌خواهند چربی ​سوزی کنند غذاها را به سه دسته تقسیم می‌کنیم:

غذاهای قرمز که پر از قند و چربی‌اند

غذاهای زرد با قند و چربی متوسط

غذاهای سبز با قند و چربی مناسب


اهمیت استفاده از الگوریتم چربی سوزی

انتخاب غذای درست به استراتژی و بهتر بگویم، به یک الگوریتم نیاز دارد. مهم نیست این الگوریتم چه قدر کارساز باشد، همین‌که الگوریتمی برای چربی سوزی داشته باشید، ازآنچه الآن هستید چند پله بالاتر خواهید رفت. با الگوریتم درست می‌توانید هم توده‌ی چرب کم کنید و هم توده‌ی عضلانی به دست بیاورید.


جست‌و‌جوگرهای غذای سالم

عموم کسانی که امروز به فکر تهیه‌ی غذای سالمند:
خانم هستند
خانه‌دار هستند
مدرک تحصیلی بالاتر از سایرین دارند
کودک در خانه‌دارند
آشپزی بلدند.


فریب

بسیاری از مواد غذایی هستند که ما آن‌ها را سالم می‌بینیم چون تبلیغات آن، سالم نشانش می‌دهند اما آن غذا از درون سالم نیستند؛این غذاها اعتیاد به خوردن ایجاد می کنند. بنابراین در فروشگاه‌ها به هنگام خرید مرتکب اشتباه می‌شویم و غذاهای چاق‌کننده انتخاب می‌کنیم.


3 مورد از خطرناک‌ترین بیماری‌های دنیا:

1 دیابت و چاقی مرضی
2 بیماری‌های قلبی عروقی
3 سرطان‌ها


آنچه در تمام این بیماری‌ها مشترک است...
حجم چربی (مخصوصاٌ چربی های ترانس) بالا در بدن آن‌هاست
نودوپنج درصد بیماری‌های قلبی عروقی قابل پیش‌گیری است.
هفتاد درصد مردم آمریکا اضافه‌وزن دارند، 38 درصد از آن‌ها چاقی مرضی دارند
حدود شصت درصد مردم اروپا اضافه‌وزن دارند.


تولید غذا نسبت به گذشته چهارتا پنج برابر شده است، صنعت غذا سازی حجم بیشتر غذا با کیفیت کم‌تر تولید می‌کند.

قبل از نوشتن یک رژيم غذایی سالم، باید بتوانیم مواد غذایی سالم را در فروشگاه مواد غذایی به درستی انتخاب کنیم. ما باید آماده وارد فروشگاه شویم و آگاهانه خرید کنیم​ تا تحت تأثیر محصولات داخل فروشگاه قرار نگیریم.


در خرید مواد غذایی در فروشگاه مواد غذایی چه نکاتی را باید رعایت کنید؟

1 قبل از فروشگاه رفتن لیست بنویسید، ذهنتان را در خرید هدفمند کنید در این شرایط احتمال کم‌تری هست مواد غذایی غیرضروری و اضافی بخرید. همچنین به هنگام رستوران رفتن لیست سفارش بنویسید و تعیین کنید که چه مقدار غذا می‌خواهید بخورید؛ اگر از قبل بدانید حدومرز خوردن را تعیین کنید. اگر به دنبال چربی سوزی باشید تحت تأثیر منو و غذاهای رنگارنگ رستوران قرار نمی‌گیرید.


2 اولین خرید خود را با میوه و سبزیجات شروع کنید، در پنج دقیقه‌ی اول طمع خیلی بیشتری برای خرید دارید و بیشترین خطای شما در خرید مواد ناسالم در ابتدای خرید رخ می‌دهد، بگذارید خطای شما صرف خرید میوه‌ها شود که سالم‌تر هستند. میوه‌جات و سبزی‌جات کلیدی‌ترین اقلام خرید شما برای ورود به الگوریتم چربی سوزی هستند.


3 هرگز با شکم گرسنه به فروشگاه نروید، افراد وقتی گرسنه هستند در فروشگاه دو برابر نیازشان خرید می‌کنند؛ مخصوصاٌ اگر مبتلا به اعتیاد به خوردن و پرخوری عصبی باشند.


4 برای خریدتان زمان تعیین کنید، طولانی‌مدت در فروشگاه ماندن برابر است با خریدهای اضافی کردن. همیشه بهترین خریدها، خریدهای کوتاه هستند. به‌محض خرید اقلام موردنیاز فوراً فروشگاه را ترک کنید.


5 برچسب راهنمای محصول را بخوانید تا محصولات پر قند و پرچربی را بشناسید. در انتخاب محصولات پر چرب، از خرید محصولات با چربی ترانس اجتناب کنید. این چربی‌ها شما را از الگوریتم چربی سوزی خارج می‌کنند. در انتخاب محصولات قندی، محصولی را انتخاب کنید که قند پیچیده دارند. اگر هر بار که برچسب‌ها را بخوانید کم‌کم یاد می‌گیرید که محصولات سالم کدم‌اند و محصولات ناسالم کدم‌اند.


قانون: پیشگیری قدرتمندتر از درمان است. پس در مرحله‌ی خرید و خوردن، دیابت، سکته و سرطانی که در آینده به آن مبتلا می‌شوید را درمان کنید.

نظر خود را بنویسید

درج دیدگاه

تنها یک قدم دیگر تا دانلود 
ایبوک مقاله‌ی شماره‌ی ۱ 

ایمیل خود را در باکس سفید رنگ در قسمت زیر وارد کنید تا فایل ایبوک را برایتان ایمیل کنم.
ایمیل خود را این قسمت وارد کنید.
دانلود فایل ایبوک ۱
close-link