آموزش تغذیه ورزش و تربیت بدنی

چربی سوزی و کاری که پروتئين در سوخت و ساز بدن می‌کند

چربی سوزی و اثری که پروتئين ها بر روی آن می‌گذارند.

چربی سوزی و راه‌های تقویت سوخت و ساز بدن

چربی سوزی و تقویت سوخت و ساز بدن کار سختی است و شاید کابوس شب و روزتان باشد. حتی افرادی که اضافه‌وزن ندارند، علاقه دارند عضلات خشک و خط خطی داشته باشند که رگ‌های آن‌ها بیرون زده باشد. بگذارید راه‌حل‌هایی که برای چربی سوزی داریم را روی میز بگذاریم (روی میز گذاشتن کنایه از مطرح کردن است.) و آن ها را یک به یک بررسی کنیم.

فیلم نقش تغذیه در چربی‌سوزی و راه‌های تقویت سوخت و ساز بدن

اگر موفق نشدید ویدیو را ببینید، صوت آن را گوش کنید.

راه حل اول: مثل ابر بهاری عرق بریزید

راه حل اول این است که مثل ابر بهاری عرق بریزید. حتماٌ به این فکر کرده‌اید که برای چربی سوزادن باید صبح زود از خواب بیدار شوید، حوله و بطری آبتان را بردارید و به بیرون از منزل بروید و شروع به دویدن کنید. این کار خیلی لذت بخش است، مخصوصاٌ زمانی که یک هدست روی گوشتان می‌گذارید و یک موسیقی پر سر و صدا گوش مي‌کنید. این کار باعث چربی سوزی در بدن شما می‌شود. به نظر من شما قبلاٌ این راه حل را می‌شناختید. انجام دادن آن سخت است اما ورزش یک ضرورت جدا نشدنی از زندگی است. البته در مقاله‌ی دیگری توصیه کردم که شب‌هنگام ورزش نکنید. افزایش دمای بدن منجر به اختلال در ساعت بیولوژیک بدن یا ایجاد کابوس شبانه می‌شود.

ورزش یک ضرورت جدا نشدنی ابرای چربی سوزی است


راه حل دوم:  پرونده‌ی جنایی غذاهای پرکالری را ببندید.

راه حل دوم این است که پرونده‌ی جنایی غذاهای پرکالری را ببندید. جرم این غذاها مبتلا کردن مردم به چاقی است. اگر این غذاها را بخورید قطعاٌ شریک جرم هستید. حتماٌ این را هم می‌دانید که سوخت بدن شما باید از غذاهای کم‌کالری تامین شود تا خوش‌اندام و جذاب شوید.

 کرفس خیلی باید تلاش کند تا بتواند ما را چرب و چاق کند؛ اما این کار برای یک شیرینی خامه‌ای بدون زحمت این کار را می‌کند؛ مانند راه حل قبلی، این راه حل هم ابداٌ یک ایده‌ی چربی سوزی جدید نیست. راه برای چربی سوزی و کاهش وزن که بسیار است؛ اما اینجا من قصد دارم به شما چیزی را بگویم که نمی‌دانید. البته امیدوارم که ندانید تا غافلگیر شوید و مقاله‌ی من برایتان جدید باشد. 

راه حل دوم چربی سوزی این است که پرونده‌ی جنایی غذاهای پرکالری را ببندید.

چربی سوزی و بستن پرونده‌ی جنایی غذاهای پرکالری

راه حل سوم: یک فرصت جدید برای چربی سوزی بیش تر

فرصتی جدید برای چربی سوزی وجود دارد که از شاید از آن بی‌خبرید. این فرصت جدید می‌تواند برای شما یک مزیت رقابتی باشد. کسانی که از این فرصت چربی سوزی استفاده می‌کنند چند برابر جذاب‌تر از بقیه هستند. آن‌ها خوشحال و شاداب‌ترند. انرژی بیش‌تری دارند و دیر خسته می‌شوند.

 این ایده‌ی چربی سوزی آن قدر ساده است که پس از خواندن آن تعجب می‌کنید. من این ایده را درون یک جعبه قرار می‌دهم. شما این ایده را نمی‌بینید. حتماٌ باید روی جعبه کلیک کنید تا در جعبه باز شود تا بتوانید ایده‌ی سوم من را بخوانید. اگر کنجکاوی شما غلغلک آمده است هم‌اکنون روی جعبه کلیک کنید:

راه حل سوم چربی سوزی: روی این قسمت کلیک کنید.

ایفای نقش پروتئین‌ها در بدن

پروتئین‌ها در بدن نقش‌های بسیار متفاوتی ایفا می‌کنند: آنزیم‌ها، هورمون‌ها، انتقال‌دهنده‌ها و...
هر کدام از آن‌ها در بخشی از متابولیسم‌های بدن شرکت می‌کنند. چربی سوزی یعنی زنجیره‌ای از واکنش‌ها که همگی به آنزیم نیاز دارند. آنزیم‌ها پروتئینی هستند. شاید ورزش کردن و رژيم غذایی کم‌کالری راه‌های خوبی برای چربی سوزی باشند، اما این راه‌حل را حتماٌ باید استفاده کنید.

به عهده‌ی شما!

اما چگونه و چه مقدار پروتئین در طول روز مصرف کنیم؟ این سوالی است که در بخش‌های دیگر سایت و در مقالات دیگر باید جست و جو کنید. سفر خود را در وبسایت ما شروع کنید. جواب این سوال را پیدا کنید و در نظرات زیر مقاله بنویسید.


۳۴۰ گرم

در بدن مفهومی به نام استخر آمینواسیدی وجود دارد. استخر آمینواسیدی به همه‌ی آمینواسیدهایی می‌گویند که در هر سلول وجود دارد و درمتابولیسم شرکت می‌کنند. آمینواسیدهای این استخر هر روز مصرف می‌شوند؛ بنابراین هر روز باید آمینواسیدهای جدید جایگزین آمینواسید‌های مصرف‌شده شوند.

در طول یک روز ۳۴۰ گرم پروتئین به مجموع پروتئین بدن اضافه می‌شود. ۵۰ تا ۱۰۰ گرم را از غذا دریافت می‌کنیم. تقریباٌ همین مقدار پروتئين از طریق پوست، ادرار و مدفوع از بدن دفع می‌شود.


کار عملی:

لطفاٌ همین الان یک کاغذ و قلم بردارید و به سمت یخچال منزلتان بروید. یک لیستی از تمام مواد غذایی حاوی پروتئين تهیه کنید. بررسی کنید که چه تعداد مواد غذایی حاوی پروتئين در یخچال شما وجود دارد. آیا پروتئين کافی در یخچال شما وجود دارد؟ یا باید در خرید مواد غذایی روزانه تجدید نظر کنید؟

جمع‌بندی

پروتئين‌ها برای سوخت و ساز و چربی سوزی ضروری هستند. پروتئین‌ها در ترکیب با ویتامین‌های مکملشان می‌توانند بدن شما را تبدیل به یک کارخانه‌ی چربی سوزی کنند. این کم‌ترین کاری است که رژیم غذایی پرپروتئین برای بدن شما می‌کند. در مقاله‌های دیگر سایت بیش‌تر به این گروه از مواد غذایی می‌پردازیم.
در پایان ارتباط با ما و نوشت نظر را در زیر همین مقاله فراموش نکنید.

چربی سوزی و کاهش چربی اضافه

الگوریتم چربی سوزی

4 دیدگاه

 • سلام بنده یک ساعت در روز ورزش می کنم
  غذای کم کالری استفاده می کنم
  از مکمل ها (ویتامین ای ، مولتی ویتامین ، امگا و کلیسیم و مولتی ویتامین ، آمینو اسید) استفاده می کنم
  در رژیم غذایی از پروتین استفاده میکنم
  اما سرعت چربی سوزی بسیار پایین است ، چرا؟

  • بسیار عالی، اگر تمام موارد گفته‌شده را مو به مو اجرا می‌کنید صبور باشید. افزایش سوخت‌و‌ساز در دراز مدت رخ می‌دهد. حتماً موفق خواهید شد.

درج دیدگاه

تنها یک قدم دیگر تا دانلود 
ایبوک مقاله‌ی شماره‌ی ۱ 

ایمیل خود را در باکس سفید رنگ در قسمت زیر وارد کنید تا فایل ایبوک را برایتان ایمیل کنم.
ایمیل خود را این قسمت وارد کنید.
دانلود فایل ایبوک ۱
close-link