آموزش تغذیه

گوشت حیوانات| پروتئين حیوانی| چگونه و چه مقدار مصرف کنیم؟

پروتئين حیوانی موجود در گوشت حیوانات: تهدیدی برای سیستم قلبی و عروقی

پروتئين حیوانی موجود در گوشت حیوانات: تهدیدی برای سیستم قلبی و عروقی

پروتئين حیوانی در گوشت حیوانات از پروتئین گیاهی ارزش بیولوژیکی بیش‌تری دارد؛ اما چربی های مضر در گوشت حیوانات در ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی نقش جدی بازی می‌کنند. آیا بااین‌وجود تغذیه از منابع پروتئین حیوانی عاقلانه است؟

ویدیوی تغذیه ی گوشت حیوانات و پروتئین حیوانی را در قسمت پایین مشاهده کنید.

اگر به هر دلیلی نتوانستید ویدیو را ببینید، صوت آن را از اینجا گوش کنید.

دانلود و پخش آنلاین صوت مقاله‌ی تغذیه ی گوشت حیوانات و پروتئین حیوانی

انسان غارنشین گیاه‌خوار بوده است یا شکارچی حیوانات؟

عده‌ی بسیاری از اینکه گوشت حیوانات را به سفره‌ی خود راه بدهند نگران هستند. این نگرانی‌ها راجع به گوشت قرمز بیش‌تر نیز هست. گوشت قرمز با وجود نمک و چربی بالایی که دارد منجر به فشار خون و بیماری‌های قلبی و عروقی می‌شود. من از تغذیه‌ی انسان‌های غارنشین و ماقبل تاریخ چیزی نمی‌دانم؛ اما می‌دانم که شما می‌توانید گوشت گوسفند، گوشت بره و سایر گوشت‌ها را در هفته چند بار مصرف کنید. پروتئین حیوانی موجود در گوشت حیوانات کیفیت بسیار بالایی دارد.

؟پروتئین حیوانی: انسان اولیه گیاه‌خوار بوده است یا از گوشت حیوانات تغذیه می کرد


چربی های مضر و ساعت شنی معکوس عمر شما

دست نگه‌دارید. این مقاله تمام نشده است. من هرگز مجوز مصرف بی‌حدواندازه‌ی گوشت حیوانات را صادر نکردم. برای اینکه پروتئين حیوانی را بی‌خطر بدانیم یک شرط باید به نحوه‌ی مصرف آن اضافه کنیم. شرط این است که گوشت حیوانات را همراه با غلات کامل، حبوبات و سبزیجات مصرف کنیم. دلیل این کار چیست؟

گوشت حیوانات شامل چربی بالا است؛ از جمله کلسترول و تری گلیسیرید و چربی های ترانس. غلات، حبوبات و سبزیجات عاری از چربی های مضر هستند. این سه گروه می‌توانند چربی‌ های مضر در گوشت حیوانات را تعدیل کنند. مصرف مکرر این سه گروه همراه با پروتئین های حیوانی از بیماری های قلبی و عروقی جلوگیری می‌کنند.


گوشت حیوانات و خطرهای در کمین


در مورد گوشت حیوانات چند نکته را مدنظر قرار دهید:

  1.  چربی های مضر پرندگان در پوست آن‌ها ذخیره می‌شود. شما فقط با جدا کردن پوست آن‌ها از شر چربی های مضر خلاص می‌شوید. پرندگان مانند مرغ برای شما پروتئین حیوانی با چربی پایین فراهم می‌کنند.

  2.  موقع خرید گوشت دقت کنید که بافت گوشت حیوانی سالم و یکدست باشد. برای مثال سینه‌ی مرغ باید شکل طبیعی داشته باشد و از پاهایش کوچک‌تر باشد.

  3.  گوشت باید خاصیت ارتجاعی داشته‌ باشد. هنگامی‌که انگشت خود را در آن فرومی‌برید بعد از چند ثانیه به حالت اولش برگردد.

  4. گوشت یخ‌زده برفک نداشته باشد. به‌سختی صخره باشد. در بسته‌ی گوشت حیوانی آب جمع نشده باشد.

  5.  گوشت باید رنگ طبیعی داشته باشد. قرمز پررنگ یا در مورد مرغ سفید طبیعی باشد.


شما چه قدر اجازه دارید که پروتئین حیوانی مصرف کنید؟

پروتئین حیوانی بسیار باارزش است؛ اما باید مقادیر صحیح از آن را مصرف کنید تا سلامتی شما به خطر نیفتد. این سخت‌گیری به دلیل وجود چربی های مضر در گوشت حیوانات است. این چربی‌ها باعث می‌شوند که در روز کسل و کم‌حوصله باشید و شب کابوس ببینید. برای مقابله با کابوس و از خواب پریدن مکرر نیاز به قرص خواب‌آور پیدا کنید. برای اینکه با اعداد و ارقام مصرف پروتئين‌ها آشنا شوید حتماٌ ویدیویی که برایتان تهیه کرده‌ام را ببینید. این ویدیو را کمی بالاتر برایتان منتشر کرده‌ام.

سرگرمی

برای سرگرمی هرکسی گوشت موردعلاقه‌ی خود را در قسمت نظرات بنویسد تا ببینیم که کدام گوشت حیوانی طرفدار بیش‌تری دارد؟

گوشت حیوانی مورد علاقه‌ی شما


food schefual based on food pyramid
طراحی رژیم غذایی بر اساس هرم غذایی


برای خواندن مقاله روی عکس کلیک کنید.


چه چیزی را در ویدیو به شما نگفتم؟

آن‌چه که در ویدیو نگفتم این است که تعادل بسیار اهمیت دارد. سعی کنید میان پروتئین‌ حیوانی و پروتئین گیاهی تعادل برقرار کنید. از هر دو منبع تغذیه‌ی کافی داشته باشید. ضمناٌ متنوع غذا بخورید. اگر به گوشت حیوانات علاقه‌دارید هر روز در سفره‌ی خود یک غذای متنوع بگذارید. یک روز مرغ، یک روز ماهی، یک روز بوقلمون، یک روز گوشت شترمرغ، ی یک روز گوشت بره، یک روز یک غذا با تخم‌مرغ و ...

یاد‌آوری می‌کنم که فراموش نکنید که برای بی‌اثر کردن چربی های مضر و سلامت قلبی و عروقی حتماٌ به وعده‌ی غذایی خود غلات، حبوبات و سبزیجات را استفاده کنید.

1 دیدگاه

درج دیدگاه

تنها یک قدم دیگر تا دانلود 
ایبوک مقاله‌ی شماره‌ی ۱ 

ایمیل خود را در باکس سفید رنگ در قسمت زیر وارد کنید تا فایل ایبوک را برایتان ایمیل کنم.
ایمیل خود را این قسمت وارد کنید.
دانلود فایل ایبوک ۱
close-link